KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14488184
nr 1448 8184
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Dansande Spanjorskor. Signerad. Akvarell, bildmått: 51x36, yttermått inklusive ram: 73x56 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 14 februari 2022
kl 20:56:03
12/2 23:07:11
14/2 20:41:33
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind